Ayakkabı Tabanlıkları Mostra Çeşitleri | Ayakkabı iç tabanlıkları fuspedler

Ayakkabı Mostra ve Tabanlık Türleri

Ayakkabı yan sanayinde kullanılan birçok terim vardır. Bu terimlerden biri de tabanlıktır. Tabanlar ayakkabı altı ve ayakkabı içinde kullanılan tabanlar olmak üzere iki türdedir. Ayakkabı tabanları önemlidir çünkü ayakların konforunu sağlamaktadır. Ayakkabı iç tabanları ayak yapısına ne kadar uygunsa ayakların konforu o derece artar. Ayakkabı iç tabanları, mostra, fuspet ya da ayakkabı tabanlıkları dediğimiz ürünler sünger, poliüretan p.u, eva, latex, mantar ve keçe gibi malzemelerden üretilebilir.

Kaliteli ayakkabı fuspet sünger çeşitleri ayakkabı iç tabanları

Türkiye’de ilk defa Akform Ayakkabı tarafından üretilen akıllı sünger dediğimiz ürünler ayak ortopedisi açısından oldukça önemlidir. Orthoflex markasıyla ürettiğimiz bu süngerler ayaklarınıza ekstra yumuşaklık hissi verir. Akform Ayakkabı sektörünün lideri bir firma olarak ayakkabı tabanlık çeşitleri, fuspet açısından oldukça zengin bir ürün gamına sahiptir. Mostra, fusped üretimimiz her yıl giderek artmaktadır. Bugün ayakkabı yan sanayinde Akform Ayakkabı bilgi birikimi, iş deneyimi, kalitesi ile sektörüne öncülük ederek daha kaliteli daha ergonomik ayakkabı üretimi için sektöre hizmet etmektedir.

Ayakkabı tabanlıkları ve ayakkabıcılıktaki önemi

Ayakkabı tabanlıkları önemlidir diyoruz çünkü ayakkabı iç tabanları ayakkabı alırken dikkat ettiğiniz ilk noktalardan biridir. Neredeyse birçok kişi alacağı ayakkabının kalitesini ölçmek amacıyla mutlaka ayakkabı iç tabanına başparmağı ile birçok kez bastırır. Bu çoğu tüketici için neredeyse bir içgüdü haline gelmiştir. Mostra, insole, fuspet gibi isimlerle adlandırılan ayakkabı tabanlıkları, iç tabanlar ayağın temas ettiği nokta olması açısından da son derece önemlidir. P.U, Keçe, Latex, Eva, Mantar gibi malzemelerden üretilen ayakkabı iç tabanlıkları bazı önemli özelliklere de sahiptir. Bunları sıralayacak olursak. Bazı ayakkabı tabanlıklarında anti statik özellikler bulunur. Bu anti statik elektrik özelliği sağlık açısından önemlidir. Çünkü Statik elektrik günlük hayatın birçok yerinde sürekli olarak insanları tehdit etmektedir. Ülkemizde  sanayicilerimizin, üreticilerimizin  önemli bir kesiminde statik elektrik kavramı bilinmesine rağmen bilinmesine rağmen  statik elektrik tehlikesinin boyutu hakkında yeterince ilgi gösterilmemektedir. Statik elektrik sorunu ayakkabılarda ve ayakkabı iç tabanlarında, tabanlıklarda statik elektriği zararsız hale getirmek kalite ve verimliliği arttıracaktır. Bu alanda değişik uygulamalar vardır bunlardan biri de ayakkabı tabanlıklarında yapılan saptırmalarla statik elektrik zararsız hale getirilmesidir.

Ayakkabı tabanlıkları üretiminde kullanılan Eva terimiyle ifade edilen yoğunluğu en düşük poli üretan kullanılır. Hafif bir malzeme olması nedeniyle sektörde çok kullanılır. Yine latex dediğimiz malzeme doğal kauçuk ve latex ile üretilir. Bu tabanlıkların esnekliği yüksektir ve konforludurlar. Şunu belirtmek isteriz ki ister fantezi ayakkabı, ister klasik olsun ya da dress ayakkabı, comfort ayakkabı,  rahat casual ayakkabı, sport, fashion sport ayakkabı, sandalet, outdoor ayakkabı ya da sandalet türü ne olursa olsun ayakkabı tabanlığı son derece önemli bir ayakkabı aparatıdır. Çünkü ayağınıza konfor sağlayan ve ayağınıza temas eden o dur. Tabanlık, fusped, insole ve mosta ayakka kelimeleri yan yana gelince akla gelen ilk firma üretim kapasitesi ve kalitesiyle Akform Ayakkabı'dır.

Comments are closed.

Seo wordpress plugin by www.seowizard.org.